Mesaj At
Telefon
GSM
Yol Tarifi Al

Covid 19

Peki önlemlerimiz neler?

Kliniğimiz Covid -19 tedbirleriyle de sizi en yüksek seviyede koruyor…


  • Daimi olarak dışarıdaki temiz havayı kliniğin içine üfürüp aynı zamanda içerideki havayı emerek kliniğin dışına atan filtreli havalandırma sistemi açıldığımız günden beri hizmetinizde… Bu sistem sadece hastanelerin ameliyathanelerinde kullanılmakla birlikte kurumumuz tarafından siz hastalarımızın ve personellerimizin sağlığı için kliniğimizdeki her alanda kullanılmaktadır. Çünkü teşhis edilmemiş Covid -19 hastasından yayılan virüsler havada saatlerce asılı kalabilir ve bu durum hem hastalarımızı hem de sağlık personelimiz için risk oluşturur.
  • Tedavi edilen her hastadan sonra muayene odasında enfekte hasta protokolünü uyguluyoruz. Normal protokolde her hastadan sonra hastanın tedavi edildiği ünit ve koltuk dezenfekte edilir, tedavisi biten hastada kullanılan malzemeler ve aletler tamamen kaldırılır ve steril edilmiş aletler yerlerine konur. Enfekte hasta protokolünde ise yani hepatit C, hepatit B, tüberküloz veya başka bulaşıcı hastalığı olan hastalarımızı tedavi ettikten sonra normal protokolde yapılan işlemlere ek olarak tedavi yapılan odadaki koltuk,masa,askılık,tezgah,vs elle temas edilebilecek tüm yüzeyler özel solüsyonlarla dezenfekte edilir. Özel ozon ve UV-C cihazlarıyla hem hava hem de havanın temas ettiği bütün yüzeyler bakteri ve virüslerden temizlenir.
  • Hastalarımıza daha kontrollü randevular veriyoruz. Gelecek olan hastamızdan öncelikle telefonda covid-19 hastalığının olup olmadığı ile ilgili teyit alıyoruz.
  • Tedaviye gelen hastalarımızdan ise öncelikle akut enfeksiyon durumunu işaret edebilecek şikayetlere, 37,5 derece ve üzeri ateşinin varlığı, halsizlik, boğulma hissi, kuru öksürük, boğaz ağrısı gibi belirtilere sahip olup olmadığı, son 14 gün içerisinde temasta olduğu kişiler arasında Covid-19 teşhisi veya şüphesi taşıyan kimse olup olmadığı ile ilgili anamnez ve imzalı beyan alıyoruz.
  • Randevu almadan gelen hastalardan ise mutlaka kliniğin giriş alanında yardımcı personel ile sosyal mesafenin korunarak ve gerekli tedbirlerin oluşturulduğu (maske, siperlik vs.) durumda tüm yukarıda belirtilen durumları sorgulayarak ateşini ölçtükten sonra hastanın anamnezini alıyoruz.
  • Hasta randevularını mutlaka hastalar birbiri ile en az aynı ortamda kalacak ve birbirleriyle temas etmeyecek şekilde aralıklarla düzenliyoruz.
  • Refakate ihtiyaç duyulmadığı durumlarda hastalarımızın tek olarak kliniğe gelmeleri, beraberinde gelen varsa klinik dışında beklemelerini özellikle vurguluyoruz.
  • Bekleme esnasında 2 metre sosyal mesafenin korunmasına özen gösteriyor, hastalarımızı kişisel maskesi olmaksızın ve galoşsuz bekleme salonuna almıyoruz.
73

Site içerisinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

İletişim

Adres
Kayabaşı Mah. Ulubatlı Hasan Cad. Giriş Kayaşehir Cadde Dükkanları A-3 Blok No:18 Başakşehir İSTANBUL
( Kayaşehir Birey Okulları Yanı )

Telefon
+90 212 777 888 0
Copyright KayaDENT 2016 - 2022. Tüm Hakları Saklıdır. - Gizlilik Sözleşmesi - Açık Onay Formu